Sk Kullanlanlara Ekle |  Reklam  |  letiim
  Gndem 
  Belediye çalışanlarından Posbıyık’a teşekkür ziyareti
Belediye çalışanlarından Posbıyık’a teşekkür ziyareti
 
   Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan işçiler, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın verdiği zamdan ve yıllardır haklarını eksiksiz ve zamanında almalarından mutlu. İşçilerin adına iş yeri temsilcileri Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ziyaretinde bulunarak çeşitli hediyeler takdim ettiler. Posbıyık, çalışanları makam odasında ağırladı. İşçiler adına konuşan Belediye-İş Sendikası temsilcileri sözleşme zammı nedeniyle teşekkür ederek; “Sözleşme döneminde verilen zamlardan dolayı çalışan arkadaşlarımız teşekkür etmek istediler. Sizlere hediyeleri olacak arkadaşlarımızın. Çalışanlara verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundular.
“ZOR KOŞULLARDA İYİ ZAM VERDİK”
Çalışanların alkışları eşliğinde konuşmasına başlayan Başkan Halil Posbıyık, şunları söyledi: “Sizleri bugün karşımda güler yüzlü görünce moralli başlıyorum işe. İçinde bulunduğumuz ortam çok kötü ülke olarak. Belediye de zaman zaman sıkıntılara giriyor. Belli bir kesim su parası ödeyemiyor haklı olarak, biz de boğazına sarılacak değiliz. Çünkü muhtaç durumdalar. Emlak vergisini ödeyemiyor gibi olaylardan dolayı tahakkuk, tahsilat azalmış vaziyette. Benim ve ekibimin bütün düşüncesi, önemli olan emekçinin alın terinin karşılığını vermek. Bu benim için çok önemli. Yaşamımda hep buna dikkat etmişimdir. Eğer emekçinin karşılığını zamanında verirsen onlara daha fazla çalışın söyleme imkanına sahip olurum. Eğer emekçinin karşılığını veremiyorsam lider olarak zaten etkinliğinde kalmaz. Günümüzde maalesef birçok belediyelere üzülüyoruz, maaş yerine avans veriyorlar, ikramiyeleri unutmuş vaziyetteler. Çok büyük sıkıntılar içerisindeler. Bizde iyi bir ekip var, iyi bir yönetim kadrosu var. Hep beraber belediyeyi doğru yönlendiriyoruz. Tabiki hızlı ekonomik artışlardan dolayı bizde zaman zaman yatırımlarda sıkıntıya giriyoruz. Buna rağmen önceliğimiz sizsiniz. Ekibimle birlikte iyi bir zam verdiğimi düşünüyorum. Daha fazlasına layıksınız ama imkanlarımız ölçüsünde en iyisini verdik. Şartları iyice zorladık. İşçimizin hiç bir zaman açlık sınırının altında kalmasına izin vermeyiz. Elimizden geleni yaparız. Bunun karşılığında el ele verip daha fazla çalışmamız lazım. Bizim yaptığımız bu görevin karşılığında sizin de bize yardımcı olmanız lazım. 8 saat Ereğli halkına en iyi hizmeti vermemiz lazım. Bizim patronumuz Ereğli halkı. Benim sizlerden beklediğim tek şey bu. Her şeyden önce sağlıklı ve sıhhatli olmanızı diliyorum. Eşinizle, çocuğunuzla birlikte mutlu olmanızı istiyorum. İnşallah daha iyi günler gelecek.
-AKILCI YATIRIMLAR YAPIYORUZ-
Belediye yönetimi olarak akılcı işler yapmaya çalışıyoruz. Ereğli tam olarak şantiyeye dönmüş vaziyette. Bu sıkıntılı ortamda işçi maaşlarını veremeyen belediyeler olmasına rağmen bizim hiçbir yere borcumuz yok ve çok akılcı yatırımlar yapıyoruz. Dün sabah işe gelmeden bütün sahaları dolaştım. Sakindere’ye gittim, İsmet İnönü Okulu’nun olduğu yerdeki yolları gezdim, Belen’de kurduğumuz yaşam alanını gezdim. Yeni yaptığımız Şehit ve Şehir Mezarlığı’nda istinat duvarı çalışmalarını inceledim, yeni yapılan havuzu gezdim ayrıca yıl boyunca yaptığımız düzenlemeleri gördüm. Uyuyan Güzel Tepesi çevresindeki hafriyatlar inanılmaz boyutta. Şehre bakıyorum Allah’a şükürler olsun temiz. İşçi arkadaşlarımız çalışıyor. Her vurduğunuz süpürge de beni mahçup etmemiş, mutlu etmiş olacaksınız. 2 saatte iki defa sallayacağınıza 3 defa sallayın eğer bizi seviyorsanız, sayıyorsanız. Sevgi ve saygı karşılıklı olur. Şair ne demiş; ‘Sev seni seveni hak ile yeksan ise sevme seni sevmeyeni Mısır´a sultan ise’. Bu düsturda işlerimizi yürütelim. Yöneticileriniz pırıl pırıl arkadaşlar, hepsi sizler için mücadele veriyorlar. Hep beraber bir aileyiz burada. Çoluk, çocuğunuzdan fazla birbirimizi görüyoruz. Onun için sevgi, barış, dostluğun ön planda olduğu bir ortam yaratmaya devam edelim lütfen. Hep mutlu olalım. Bugünün Türkiye’sinde mutlu olmak zor ama yine biz kendi camiamızda mutlu olalım. Verdiğimiz zamlar ananızın ak sütü gibi helal olsun. Siz daha fazlasına layıksınız. Muhalif belediye olduğumuz için zorlanıyoruz ve bizi çok sıkıştırıyorlar. Bilançomuz çok düzgün olmasına rağmen İller Bankası’ndan biz para alamıyoruz. Birçok yerde sıkıştırıyorlar ama biz hiçbir şeyden korkmuyoruz. Şimdi ekip arkadaşlarımızla maaş promosyonuyla ilgileniyoruz. Bunun için büyük bir gayret gösteriyoruz. Banka ile görüşmeler sürüyor. Bir takım prosedürler var. Yakın bir zamanda inşallah promosyondan da netice alacağız. Ekibimizle girdiğimiz işte Allah’a şükür başaramadığımız hiçbir şey yok. Promosyonu da en iyi noktada neticelendireceğiz ve size ben açıklayacağım. Aranızda ‘Promosyon meselesi var, başkan bizimle ilgilenmiyor’ diye kimse düşünmesin şuan işi sessiz götürüyoruz, adım adım süreci takip ediyorum. Hiçbir endişeniz olmasın. Ben ayrıca tüm çalışan arkadaşlarıma nezaketleri için ve hediyeleri için teşekkür ediyorum. Hepinize, ailenize, çocuklarınıza, büyüklerinize selam ve sevgilerimi sunuyorum. Hep sağlıkla kalın.”
Başkan Posbıyık ve çalışanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.
(ereglibulteni) Bu haber 143 kez grntlenmitir.
 
 
Yorumlarnz
 
IP   3.239.117.1  
Ad Soyad*
Yorum*
Güvenlik Kodu:
Güvenlik Kodu  
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldr içeren, imla kurallar ile yazlmam, Türkçe karakter kullanlmayan ve tamam büyük harflerle yazlm yorumlar onaylanmamaktadr.  
 Günün Dier Gelimeleri
18 Mart 2023
Kdz. Ereli Belediye Bakan Halil Posbyk, 18 Mart ehitleri Anma Gn ve anakkale Deniz Zaferin..
18 Mart 2023
Karadeniz Ereli ilesinde meydana gelen trafik kazasnda iki ara arpt. Kazada yaralanan olmazk..
10 Ocak 2023
Kdz. Ereli Dijital Medya ve Gazeteciler Dernei (ERMED) Ynetim Kurulu, 10 Ocak alan Gazeteciler..
29 Aralk 2022
Kdz. Ereli Belediye Bakan Halil Posbyk, yeni yl mesaj yaymlad...
24 Aralk 2022
Kdz. Ereli Belediyesinin uygulamaya koyduu Ata Tohumu Projesi, Alapl Meslek Yksek Okulunda r..
23 Aralk 2022
Kdz. Ereli Belediye Bakan Halil Posbyk, Bozhane Liman iletmesinin 30 yl sreyle Kdz. Ereli ..

 
Anasayfa | Sk Kullanlanlara Ekle | Yayn lkeleri | Künye | Reklam | Facebook | Twitter | letiim
ereglibulteni 2012-2023 Tm Haklar Sakldr