Sık Kullanılanlara Ekle |  Reklam  |  İletişim
  Ekonomi 
  Erdemir Grubu tarihindeki ilk uluslararası ortaklık için sözleşme imzalandı
Erdemir Grubu tarihindeki ilk uluslararası ortaklık için sözleşme imzalandı
 
   

     Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, İsdemir’de hayata geçirilecek yeni gaz ayrıştırma tesisi için, Alman Linde Gaz A.Ş ile ortaklık sözleşmesi imzalandı. Açıklamada, “Şirketimizin bağlı ortaklıklarından İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İsdemir) ile Linde Gaz A.Ş. arasında imzalanan ve 19 Şubat 2016 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu´nda duyurulan niyet mektubu kapsamında başlatılan ortaklık görüşmeleri tamamlanmış olup, taraflar arasında 7 Kasım 2016 tarihinde Ortak Girişim ve Hissedarlar Sözleşmesi imzalanmıştır.” denildi.
     ERDEMİR GRUBU TARİHİNDEKİ İLK ULUSLARARASI ORTAKLIK
     Erdemir Grubu’nca geçtiğimiz Şubat ayında yapılan açıklamada, İsdemir’in üretimini desteklemek, ilave endüstriyel gaz gereksinimini karşılamak, etkin ve verimli bir yönetimle maliyetleri azaltmak amacıyla yeni bir gaz ayrıştırma tesisi kurulması için Alman Linde Grup ile yüzde 50-yüzde 50 oranda bir ortaklık için niyet mektubu imzalandığı belirtilmişti. Bu ortaklığın, Erdemir Grubu’nun 50 yıllık tarihindeki ilk uluslararası ortaklık olacağı ifade edilmiş ve bu yeni gaz ayrıştırma tesisinin 20 aydan kısa süre içinde faaliyete geçeceği açıklanmıştı. Ayrıca bu yeni tesis sayesinde, İsdemir’in oksijen üretim kapasitesinin yüzde 14 ve azot üretim kapasitesinin de yüzde 45 oranında artacağı kaydedilmişti.
     ERDEMİR’E DIŞ TİCARET SERMAYE ŞİRKETİ STATÜSÜ
     Diğer yandan, 10 Kasım 2016 günü yayımlanan Resmi Gazete’de yer alan karara göre, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş’ye “dış ticaret sermaye şirketi” statüsü verildi. Ekonomi Bakanlığı’nca yayımlanan tebliğde, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş’nin dış ticaret sermaye şirketlerinin yer aldığı listeye eklendiği belirtildi.
(ereglibulteni)
 
 
Yorumlarınız
 
IP   100.28.227.63  
Ad Soyad*
Yorum*
Güvenlik Kodu:
Güvenlik Kodu  
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.  
 
 Günün Diğer Gelişmeleri
16 Haziran 2024
..
16 Haziran 2024
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Şehir Mezarlığı mevlit programı yoğun katılımla..
14 Haziran 2024
Batı Karadeniz bölgesinin mavi bayraklı tek plajları olan Kdz. Ereğli Belediyesi Sevgi ve Barış Plaj..
05 Haziran 2024
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde arkadaşları ile denize serinlemek için giren üniversite öğrencisi Rece..
05 Haziran 2024
Kdz. Ereğli Belediyesi yaz sezonu öncesi 19 Kasım felaketinde büyük zarar gören sahil ve plajlarda d..
05 Haziran 2024
Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü Gelik İşletmesine bağlı maden..

 
Anasayfa | Sık Kullanılanlara Ekle | Yayın İlkeleri | Künye | Reklam | Facebook | Twitter | İletişim
ereglibulteni© 2012-2024 Tüm Hakları Saklıdır